DOLAR 30,9050 0.2%
EURO 33,4808 0.58%
ALTIN 2.016,760,83
BITCOIN 16198100,50%
Mersin
15°

AÇIK

18:50

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Mersin’de ekmek fiyatları için yeni görüşme yapıldı. Zam kapıda!
47 okunma

Mersin’de ekmek fiyatları için yeni görüşme yapıldı. Zam kapıda!

Ekmeğe yeni zam yolda.

ABONE OL
17 Ocak 2024 08:13
Mersin’de ekmek fiyatları için yeni görüşme yapıldı. Zam kapıda!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’de temmuz yayında il geneli için 210 gram ekmek fiyatı 5 liradan, 7.5 liraya çıkarılmıştı. Meslek odası ve kurum temsilcileri Fırıncı esnafından gelen talebi dinleyerek ekmek fiyatları konusunda yeni bir rakam verilip , verilmemesini masaya yatırdı.

Mersin ESOB’da yapılan toplantıda iddiaya göre fırıncı esnafı 210 gram ekmeğin fiyatını 12 Liraya çıkarmayı teklif etti. İlgili artış içinde enflasyondan doğan zamları işaret etti.

Fırıncı esnafı ekmeğin fiyatının en az 10 lira olmasını istiyor.

”ESOB TOPLANTIYI BÖYLE DUYURDU”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Nazım Külbay, Ticaret il Müdürlüğü adına Mustafa Damar, Tarım İl Müdürlüğü adına Yılmaz Kaya, Mersin TSO adına Abdulkadir Dölek ile  Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Faruk Dalkılıç, Tarsus Fırıncılar Odası Başkanı Suat Yaşar, Tömük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik, Aydıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mithat Akıncı, Gülnar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynel Nar,  Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Köğçe, Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Uçal Mavili, Silifke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zahide Doğan katılım gösterdi.

Toplantıda Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Mersin il merkezi ve Tarsus Fırıncılar odası ile diğer ilçelerde fırıncıların kayıtlı olduğu esnaf ve sanatkarlar meslek odalarınca Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 4. Maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde tanımı yapılan ekmeğin maliyetlerindeki artışlarına dikkat çekildi.

Un fiyatlarında ve temel girdi maliyetlerinde yaşanan önlenemeyen  artışlar nedeniyle ekmekte   yeni fiyat belirlemesinin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğu konusunda bakanlık temsilcilerinin şerhi haricinde tüm komisyon üyelerinin hem fikir olduğu komisyonda, ilgili birimlere iletilmek üzere yeni fiyat tarifesiyle ilgili komisyon kararı tutanak altına alındı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r